Центральне міжрегіональне управління ДПС
по роботі з великими платниками податків
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Алгоритм повернення помилково сплаченого до бюджету ПДВ

опубліковано 04 червня 2021 о 09:55

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків нагадує, що помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання підлягають поверненню платнику, відповідно до ст.43 Податкового кодексу України, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.

У разі наявності у платника податків податкового боргу, повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов’язання на поточний рахунок такого платника податків в установі банку або шляхом повернення готівковими коштами за чеком, у разі відсутності у платника податків рахунку в банку, проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу.

Для повернення помилково та/або надміру сплачених сум податкового зобов’язання платник податків має подати заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань та пені до територіального органу ДПС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплаченої суми у довільній формі, в якій зазначається напрям перерахування коштів, а саме:

-  на поточний рахунок платника податків в установі банку;

- на погашення грошового зобов'язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету;

- повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку (п.43.4. ст.43 ПКУ).

Подати заяву можна на паперовому носії та в електронній формі, зокрема через приватну частину Електронного кабінету за ідентифікатором форми J/F 1302001 та/або у довільній формі через меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету.

У разі повернення надміру сплачених податкових зобов'язань з податку на додану вартість, зарахованих до бюджету з рахунка платника податку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість (далі - СЕА ПДВ) у порядку, визначеному пунктом 2001.5 статті 2001 Кодексу, такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, а у разі його відсутності на момент звернення платника податків із заявою на повернення надміру сплачених податкових зобов'язань з податку на додану вартість чи на момент фактичного повернення коштів - шляхом перерахування на поточний рахунок платника податків в установі банку (п.431.4. ст.431 ПКУ).

Пунктом 2001.5 ст.2001 ПКУ передбачається перерахування коштів до державного бюджету з рахунка платника у СЕА ПДВ у сумі податкових зобов’язань з податку на додану вартість, що підлягають сплаті за наслідками звітного податкового періоду, відповідно до пункту 2001.6 ст.2001 ПКУ.

Враховуючи вищезазначене, надміру сплачені податкові зобов’язання з податку на додану вартість, які підлягали сплаті за наслідками звітних податкових періодів та перераховані до бюджету відповідно до пункту 2001.6 ст.2001 ПКУ з рахунка платника податку у СЕА ПДВ, підлягають поверненню виключно на рахунок платника у СЕА ПДВ.

Податкові зобов’язання з податку на додану вартість, надміру сплачені до бюджету за умов, непов’язаних з виконанням п.20016 ст.2001Кодексу, повертаються відповідно до п.43.4. ст.43 ПКУ.