Центральне міжрегіональне управління ДПС
по роботі з великими платниками податків
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Податкова амністія: які можливості пропонує добровільне декларування доходів?

опубліковано 04 серпня 2021 о 11:02

Основною метою податкової амністії є провадження політики держави у сфері детінізації доходів та створення прозорих умов для легалізації активів фізичних осіб. Про це повідомив начальник Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків Микола Чмерук.

За його словами, громадянам пропонується легалізувати свої активи, набуті до 1 січня 2021 року, за які з будь-яких причин податки не були сплачені раніше, шляхом подання одноразової добровільної декларації.

Задекларувавши активи, декларант повинен буде сплатити збір з одноразового добровільного декларування, розмір якого є суттєво меншим ніж встановлений законодавством податок на доходи фізичних осіб. Загальна ставка одноразового збору становить 5%, для закордонних активів – 9%, а для активів у вигляді облігацій внутрішньої державної позики – 2,5%.

Втім, подача декларації  є правом, а не обов’язком фізичної особи. Декларант звільняється від кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності у випадку декларування активів.

«Таким чином, податкова амністія забезпечить не лише підвищення податкової прозорості та зміцнення податкової культури, але й сприятиме залученню значних ресурсів у національну економіку», – наголосив Микола Чмерук.

Подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію фізичні особи зможуть у період з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року.