Центральне міжрегіональне управління ДПС
по роботі з великими платниками податків
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Відсутність зареєстрованих резервуарів: чи є підставою для відмови в реєстрації акцизної накладної?

опубліковано 17 вересня 2021 о 09:16

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків повідомляє, що відповідно до ст. 230 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями, платники податку - розпорядники акцизних складів зобов’язані зареєструвати:

усі розташовані на акцизних складах резервуари, введені в експлуатацію, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники у розрізі акцизних складів - в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі (далі – Єдиний реєстр);

усі акцизні склади – в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (далі – СЕАРП та СЕ).

Контроль здійснюється по достатньому обсягу резервуарів, зареєстрованих в Єдиному реєстрі, на акцизному складі, на який відвантажується пальне, а саме, достатній обсяг розраховується, як різниця між загальним обсягом резервуарів, які зареєстровані в Єдиному реєстрі, та залишків пального, які за даними СЕАРП та СЕ, знаходяться на такому складі.

Отже, у разі відсутності інформації, зокрема, по резервуарах, а також у разі перевищення обсягу отримання, зазначеного в акцизні накладній, достатнього об’єму зареєстрованих резервуарів на акцизному складі, у реєстрації такої акцизної накладної буде відмовлено.