Центральне міжрегіональне управління ДПС
по роботі з великими платниками податків
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

За якою формою подавати звітність СГ, які одержали ліцензію на право виробництва або оптову торгівлю рідинами, що використовуються в е-сигаретах?

опубліковано 03 листопада 2021 о 10:56

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків інформує, що згідно з ст. 16 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» із змінами та доповненнями суб’єкти господарювання (у тому числі іноземні суб’єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які отримали ліцензії на виробництво та/або оптову торгівлю спиртом, алкогольними напоями і тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та здійснюють таку діяльність та/або експорт, імпорт зазначеної продукції, подають до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати такі ліцензії, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, за формою, встановленою цим органом.

Форми звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 № 49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення» із змінами та доповненнями (далі – Наказ № 49).

До внесення змін до Наказу № 49 в частині розробки форм звітів про обіг рідин, що використовуються в електронних сигаретах суб’єкти господарювання, які одержали ліцензію на право виробництва рідин, що використовуються в електронних сигаретах, подають звіт за формою № 3-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів» (далі – Звіт № 3-РС), суб’єкти господарювання, які одержали ліцензію на право оптової торгівлі такими рідинами – за формою № 1-ОТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі» (далі – Звіт № 1-ОТ) до органів ДПС за основним місцем їх обліку.

При цьому у колонках Звіту № 3-РС та Звіту № 1-ОТ «Вид продукції», «Найменування тютюнової продукції за встановленим асортиментом» та «Продукція» зазначається «Рідина, що використовуються в електронних сигаретах», а у колонках «Код продукції» – код згідно з УКТ ЗЕД 3824 90 97 20 «Рідини, що використовуються в електронних сигаретах». У колонках «Одиниці виміру» для рідини, що використовуються в електронних сигаретах, зазначаються літри. Відповідно показники у розділах «Обіг тютюнових виробів», «Обсяги реалізації тютюнових виробів» та «Обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів» необхідно зазначати в літрах.

Також у колонках Звіту № 1-ОТ «Всього придбано» та «Всього реалізовано» показники для рідин, що використовуються в електронних сигаретах, зазначаються в літрах.