Центральне міжрегіональне управління ДПС
по роботі з великими платниками податків
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

З початку року сплата акцизного податку податку збільшилась у 3 рази

опубліковано 17 листопада 2021 о 11:08

За десять місяців поточного року великими платниками сплачено до державного бюджету 3,8 млрд грн акцизного податку з ввезених в Україну товарів. Цей показник на 2,6 млрд грн або в 3,2 рази більше ніж минулорічний за аналогічний період. Про це повідомила заступник начальника Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків Олена Антіпова.

За її словами, надходження збільшилися, що і було передбачено законодавчими змінами – через підвищення ставок. На позитивну динаміку зростання суттєво вплинули надходження акцизного податку з ввезених на митну територію України виробів, зокрема, тютюновмісних так званих айкосів та інших електронних пристроїв для паління.

По акцизному податку з вироблених в Україні товарів ставки у поточному році залишилися незмінними. Але, збільшення надходжень у порівнянні до минулого року також відбулося.

Так, за результатами 10 місяців 2021 року надійшло 19,6 млрд грн, що на 12,6 % або на 2,2 млрд грн більше в порівнянні з аналогічними періодом минулого року. Це збільшення відбулось за рахунок запровадження комплексного контролю за обігом пального шляхом введення Системи електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП).

«Вдосконалення системи контролю пального дає змогу здійснювати інвентаризацію складів, резервуарів, засобів обліку та ліцензій. І як результат – це все унеможливлює обіг не облікованого пального», - зазначила Олена Антіпова.