Центральне міжрегіональне управління ДПС
по роботі з великими платниками податків
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Платник екологічного податку не мав об’єктів оподаткування: чи подавати декларацію з додатками?

опубліковано 23 листопада 2021 о 10:29

Відповідно до п. 48.1 ст. 48 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ податкова декларація складається за формою, затвердженою в порядку, визначеному положеннями п. 46.5 ст. 46 Податкового кодексу та чинному на час її подання. Форма податкової декларації повинна містити необхідні обов’язкові реквізити і відповідати нормам та змісту відповідних податку та збору. Про це нагадала заступник начальника Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків Олена Антіпова.

Форма Податкової декларації екологічного податку затверджена наказом Мінфіну від 17.08.2015 року № 715.

Невід’ємною частиною Податкової декларації екологічного податку є 6 типів додатків. Відповідний тип додатка забезпечує обчислення податкового зобов’язання  за відповідним видом об’єкта оподаткування – викиди в атмосферне повітря, скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти та інші, зазначила заступник керівника.

За відсутності у платника відповідного виду об’єкта оподаткування тип додатка у якому обчислюється податкове зобов’язання для такого об’єкта оподаткування, до Податкової декларації екологічного податку не додається.

Також, п. 250.9 ст. 250 Податкового кодексу передбачено, що якщо платник податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то такий платник податку повинен повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву про відсутність у нього у звітному році об'єкта обчислення екологічного податку, зауважила Олена Антіпова.

В іншому разі платник податку зобов'язаний подавати податкові декларації відповідно ст. 250 Податкового кодексу.

Таким чином, платник податків, який подав до контролюючого органу заяву  про відсутність у нього у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку та у звітних періодах  поточного року не здійснював викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів не подає за ці звітні періоди Податкову декларацію екологічного податку. В іншому випадку подається податкова декларація з відповідними додатками, за тими видами об’єктів оподаткування, по яких у минулому здійснювалося обчислення податкових зобов’язань, пояснила заступник керівника.