Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Право взаємодіяти з контролюючим органом у режимі відеоконференції

опубліковано 20 травня 2024 о 11:10

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків повідомляє, що відповідно до пункту 2 розділу І Закону України від 23 лютого 2024 року № 3603-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо вдосконалення онлайн-комунікацій з платниками податків та уточнення окремих положень законодавства» (далі - Закон № 3603) пункт 17.1 статті 17 Податкового кодексу України (далі -Кодекс) доповнено новим підпунктом 17.1.18 стосовно того, що платник податків має право взаємодіяти з контролюючим органом у режимі відеоконференції у випадках, передбачених Кодексом, з метою надання усних пояснень.

Право взаємодіяти з контролюючим органом у режимі відеоконференції виникає у платників податків з 16.06.2024.

Згідно підпункту 86.7.2 пункту 86.7 статті 86 у разі отримання від платника податків у визначеному цим пунктом порядку заперечень до акта перевірки та/або додаткових документів і пояснень контролюючий орган зобов'язаний повідомити платника податків про дату, час та місце / спосіб розгляду матеріалів перевірки, у тому числі в режимі відеоконференції. 

Таке повідомлення надсилається платнику податків протягом двох робочих днів з дня отримання від нього заперечень та/або додаткових документів і пояснень, але не пізніше ніж за чотири робочі дні до дня їх розгляду. Інформація (повідомлення) про розгляд контролюючим органом, визначеним підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, матеріалів перевірки в режимі відеоконференції надсилається платнику податків в електронному вигляді в електронний кабінет.

Платник податків має право брати участь у розгляді матеріалів перевірки особисто або через свого представника, у тому числі в режимі відеоконференції, про що зазначає у поданих запереченнях. Безпосередньо під час розгляду матеріалів перевірки платник податків має право надавати письмові (крім випадків розгляду матеріалів перевірки у режимі відеоконференції) та/або усні пояснення з приводу предмета розгляду. (підпункт 86.7.3 пункту 86.7 статті 86 Кодексу).

Разом з тим згідно з підпунктом 2 пункту 11 розділу І Закону № 3603 вносяться зміни в абзац четвертий пункту 86.11 статті 86 Кодексу, а саме надана можливість для платника податків брати участь у розгляді заперечень, у тому числі в режимі відеоконференції під час розгляду заперечень за результатами документальних невиїзних позапланових електронних перевірок за заявою платника податків.

Наведені зміни розширюють можливості платників податків щодо способів участі в розгляді матеріалів перевірки та заперечень до акта перевірки, а саме доповнюють способи участі платників податків у розгляді матеріалів перевірки в режимі відеоконференції.