Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Представники ДПС взяли участь у міжнародному навчально-практичному семінарі з питань трансфертного ціноутворення

опубліковано 03 жовтня 2024 о 08:46

Представники Державної податкової служби України на запрошення Організації економічного співробітництва та розвитку (далі – ОЕСР) взяли участь у воркшопі (навчально-практичному семінарі) на тему: «Transfer Pricing Train-the-Trainer Workshop Selected Topics». 

Зазначений воркшоп є частиною курсу навчальної програми з основ трансфертного ціноутворення та спрямований на підвищення професійних компетенцій учасників, розширення знань у сфері контролю за зовнішньоекономічною діяльністю, налагодження міжнародних зв’язків для подальшого обміну досвідом. 

Представниками податкових органів з 11 країн світу отримано кваліфіковану експертну допомогу з питань застосування податкового контролю за трансфертним ціноутворенням, а саме щодо: 

проведення функціонального аналізу (FAR), як основи визначення функціонального профілю та бізнес-моделі сторін контрольованих операцій; 

встановлення ефекту синергії при оцінці ризиків трансфертного ціноутворення; 

аналізу операцій з нематеріальними активами, у тому числі шляхом застосування методів оцінки та розподілу прибутку; 

методології визначення ризиків невідповідності принципу «витягнутої руки» в операціях, пов’язаних з реструктуризацією бізнесу. 

Крім того, розглянуто практичні кейси щодо операцій з нематеріальними активами, внутрішньогруповими послугами та господарськими операціями, за наслідками яких відбулась передача потенційного прибутку та/або зміна місця ефективного управління, в рамках застосування підходів Настанов ОЕСР у редакції 2022 року та з урахуванням специфіки національного законодавства країн – учасників воркшопу. 

Під час обміну досвідом з країнами – учасницями семінару представниками ДПС проінформовано про діяльність у напрямі вдосконалення правил трансфертного ціноутворення з урахуванням новітніх світових практик та про розробку інформаційно-комунікаційної системи, яка призначена для обробки великих масивів даних та виявлення ризиків трансфертного ціноутворення. 

Загалом проведена зустріч була продуктивною для всіх її учасників, а набутий досвід у подальшому сприятиме вдосконаленню контролю за трансфертним ціноутворенням та буде врахований під час розгляду відповідних законодавчих ініціатив.