Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків нагадує, що правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО та програмний РРО (ПРРО), відповідно) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послу» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 265). Дія Закону № 265 поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Статтею 7 Закону № 265 передбачено, що порядок реєстрації, опломбування та застосування РРО, реєстрації та застосування ПРРО, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Відповідно до п. 2 глави 3 розд. II Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 547) у разі зміни даних щодо суб’єкта господарювання, які зазначаються в реєстраційному посвідченні, у тому числі і версії внутрішнього програмного забезпечення РРО, суб’єкт господарювання протягом п’яти робочих днів, що настають за днем, коли виникли зміни або інші підстави для заміни реєстраційного посвідчення, подає до контролюючого органу за місцем реєстрації РРО: заяву про реєстрацію реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-РРО (далі – реєстраційна заява за ф. № 1-РРО), із позначкою «Перереєстрація» із зазначенням причини перереєстрації та реєстраційне посвідчення.
Реєстраційна заява за ф. № 1-РРО з позначкою «Перереєстрація» оформлюється та надається до контролюючого органу у тому самому порядку, що й заява про реєстрацію РРО (п. 3 глави 3 розд. II Порядку № 547).
Таки чином, алгоритм дій у разі зміни версії внутрішнього програмного забезпечення РРО, що має здійснити суб’єкт господарювання, чітко визначений вимогами Порядку № 547.
Разом з тим, Законом № 265 не передбачено відповідальності до суб’єктів господарювання за не подання (не своєчасне подання) реєстраційної заяви за формою № 1-РРО із позначкою «Перереєстрація» у разі заміни версії внутрішнього програмного забезпечення РРО.